Latvijas Skolu orientēšanās kauss dodas uz Kurzemi un Zemgali

Latvijas Orientēšanās federācija aicina Latvijas skolas no Kurzemes un Zemgales piedalīties skolēnu orientēšanās sacensību „Latvijas Skolu orientēšanās kauss” otrajā reģionālajā posmā, kas trešdien, 5. aprīlī, notiks Tērvetē. 

Lai sacensībās piedalītos, skolu jāpārstāv vienai komandai, kuras sastāvā būtu vismaz trīs dalībnieki, tostarp vismaz viena meitene. Skolēni sacentīsies četrās dažādās vecuma grupās, un uzvarētājiem būs iespēja laimēt savai skolai SportIdent elektroniskās atzīmēšanās komplektu un noslēgumā iegūt Vislatvijas labākās skolas titulu orientēšanās sportā.

Sacensībās dalībniekiem būs jāveic sprinta distance, kas vedīs pa Tērvetes Dabas parka teritoriju, kur apvidu raksturo mežs ar blīvu ceļu un taku tīklojumu. Būs ļoti daudz un dažādu cilvēku veidotu objektu – soliņi, informācijas stendi, koka figūras un citi, kas uz kartes attēloti kā melni krusti. Sastopamas būs neliela izmēra mājiņas un nojumes. Visi kontrolpunkti atradīsies taku tiešā tuvumā.

Startēt sev ērtā laikā skolēni varēs jebkurā brīdī no plkst. 12 līdz 14. Skolu kopvērtējumā tiks vērtēti trīs labākie vienas skolas skolēnu (tajā skaitā vismaz vienas meitenes) rezultāti kvalifikācijas skrējienā.

Sacensības notiek kopumā četros posmos, no kuriem trīs ir reģionālie, bet viens – Vislatvijas posms. Pirmais jau aizvadīts 29. martā Rīgā, Lucavsalā, kur ātrākie un precīzākie bija skolēni no Siguldas Valsts ģimnāzijas. 12. aprīlī sekos Vidzemes-Latgales posms Lubānas novada Ezerniekos, lai sacensības noslēgtu fināla posmā Jelgavā 19. aprīlī. Tur vienkopus spēkos mērosies arī labākie skolēni no reģionu posmiem.

Sacensību diena kļūs par īstu aktīvās atpūtas festivālu, jo bez orientēšanās neiztrūks arī citas nodarbes – izzinošas un aizraujošas spēles par Latviju un tās pilsētām un izglītojoši uzdevumi, kas liks asināt prātu dabas un vides aizsardzības jautājumos.

Katram otrā posma dalībniekam, pie ieejas uzrādot savu Skolu kausa dalībnieka numuru, būs iespēja bez maksas apmeklēt Dabas parku Tērvetē! Bet trim komandām, kuri pirmie paspēs pieteikties un kuru kopējais skaits sasniegs vismaz 15 bērnus, būs ekskluzīva iespēja ar pasaku bānīti doties uz “Zaļo klasi”. Tur sportistus sagaidīs parka vides izglītības speciālistes, kuras dalīsies savās zināšanās par Latvijas vienu no lielākajām bagātībām – mežu.

Šis “Latvijas skolu orientēšanās kausam” ir otrais norises gads, un pagājušajā gadā tajā piedalījās vairāk nekā 700 skolēnu no 91 Latvijas skolas. Jāatgādina, ka 2016. gadā labākās skolas titulu orientēšanās sportā ieguva Jelgavas Spīdolas ģimnāzija. Vai kādai skolai izdosies viņus pārspēt šogad?

Dalība sacensībās ir bezmaksas. Komandu piesaka skola (novadu un pilsētu vispārizglītojošoās skolas, kā arī profesionālās vidusskolas) tiešsaistē Skolu Kausa mājas lapā līdz 31. marta pusnaktij: //skolukauss.lof.lv/pieteikumi/.

Vairāk informācijas par sacensībām: //skolukauss.lof.lv/.