Kurzemes-Zemgales posmā labākie – Carnikavas pamatskolas skolēni

Trešdien, 5. aprīlī, Tērvetē aizvadīts Latvijas Skolu orientēšanās kausa otrais, Kurzemes-Zemgales posms. Par godalgotām vietām sacentās kopumā 33 skolas, taču pirmo vietu kopvērtējumā ar ļoti pārliecinošu rezultātu izcīnīja Carnikavas pamatskola. 

Uz starta līnijas šodien stājās teju 200 dalībnieki četrās vecuma grupās – tie, kam 12 gadi un jaunāki (SV4 grupa), tie, kam no 13 līdz 14 gadiem (SV3 grupa), tie, kam no 15 līdz 16 gadiem (SV2 grupa), un tie, kam 17 līdz 19 gadi (SV1 grupa). Sprinta distance jaunos sportistus veda pa Tērvetes Dabas parka teritoriju, kur apvidu raksturo mežs ar blīvu ceļu un taku tīklojumu. Par orientieri jaunieši varēja izmantot daudzos cilvēka veidotos objektus – soliņus, informācijas stendus un koka figūras.

Par Latvijas Skolu orientēšanās kausa otrā (Kurzemes-Zemgales) posma kopvērtējuma līderiem ar 2912 punktiem kļuva Carnikavas pamatskolas skolēni. Viņiem pjedestāla otrās un trešās vietas ieguvējus izdevās apsteigt par teju 300 punktiem.

Toties par otro un trešo vietu skolu kopvērtējumā izvērsās visai spraiga cīņa, sacenšoties pirmā posma uzvarētājai Siguldas Valsts ģimnāzijai un 2016. gada Vislatvijas labākajai skolai orientēšanās sportā – Jelgavas Spīdolas ģimnāzijai. Spēcīgāki tomēr bija skolēni no Siguldas Valsts ģimnāzijas – viņiem jelgavniekus izdevās apsteigt par 14 punktiem un ierindoties otrajā vietā.

Starp jaunietēm (S1 grupa) par pārliecinošu līderi jau otrajā posmā pēc kārtas kļuva Magda Cigle, 2 km garo distanci veicot 12 minūtēs un 56 sekundēs. Otrajā vietā, atpaliekot par mazliet vairāk nekā vienu minūti, ierindojās Laura Elīza Lapiņa no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas. Savukārt trešajā vietā – Paula Līga Alksne no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas. Savukārt jauniešu konkurencē (V1 grupa) uz pjedestāla augstākajiem pakāpieniem kāpa jelgavnieki – 1. vietā Rihards Krūmiņš no Jelgavas Valsts ģimnāzijas (14:58), bet 2. vietā Mārtiņš Robežnieks no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, kurš no uzvarētāja atpalika mazliet mazāk nekā vienu minūti. Trešais – Ģirts Brucis no Druvas vidusskolas.

Starp meitenēm vecumā no 15 līdz 16 gadiem (S2 grupa) ātrākā un precīzākā bija Elza Ķuze no Druvas vidusskolas, veicot 1,6 km garo distanci 10 minūtēs un 27 sekundēs. Tērvetes Dabas parka apvidus veiksmīgāks izrādījās orientieristei no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas Kristīnei Berķei – ja aizvadītajā nedēļā viņa izcīnīja trešo, tad šonedēļ otro vietu, atpaliekot no 1. vietas ieguvējas pusotru minūti. Trešo vietu izcīnīja viņas skolasbiedrene – Elizabete Vimba. Puišu konkurencē vislabāk orientēšanās šodien veicās Nilam Ciglim no Siguldas Valsts ģimnāzijas (11:18) – otrās vietas ieguvēju Ralfu Jāni Eižvertiņu no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas viņš apsteidza par 13 sekundēm. Tikmēr trešajā vietā – Emīls Ģērmanis no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas (12:51).

Puišu vecumā no 13 līdz 14 gadiem  (V3 grupa) konkurencē pirmā vieta Emīlam Lazdānam no Ādažu Brīvās Valdorfa skolas (10:44), otrā vieta Markusam Brasavam Muižniekam no Jelgavas 4. vidusskolas (13:32), bet trešā vieta jaunsargu pārstāvim Sandim Izotovam no Vircavas vidusskolas (14:18). Tikmēr starp meitenēm S3 grupā par pārliecinošu līderi (turklāt jau otro nedēļu pēc kārtas), otrajai vietai esot priekšā vairāk nekā četras minūtes, kļuva Aiga Irbe Blūma no Rīgas Valdorfskolas (7:54), otrā vietā Anna Buholca no Ozolnieku vidusskolas (12:33), bet trešajā vietā ar vienādu rezultātu Laura Berķe no Rīgas 45. vidusskolas un Nanija Kancāne no Mežinieku pamatskolas (12:59).

Savukārt jaunākajā vecuma grupā (SV4 grupa) spēcīgākie gan starp puišiem, gan meitenēm bija skolēni no Carnikavas pamatskolas. Meiteņu līdz 12 gadu vecumam konkurencē labākā bija Marta Marija Birzkope (8:29), bet otrajā vietā Grieta Grantskalna (11:40), abas no Carnikavas pamatskolas, savukārt trešā – Ilze Jumiķe no Jelgavas 4. vidusskolas (13:48). Zēnu konkurencē izvērtās visai sīva cīņa, kā rezultātā dalīta pirmā vieta ar deviņām minūtēm un 37 sekundēm Rūdolfam Graudiņam no Carnikavas pamatskolas un Markum Grasim no Babītes vidusskolas. Savukārt trešais – Edvards Krūmiņš no Ozolnieku vidusskolas, atpaliekot no abiem puišiem deviņas sekundes.

Divi posmi aiz muguras, bet divi – vēl priekšā! Latvijas Skolu orientēšanās kauss turpināsies 12. aprīlī ar Vidzemes-Latgales posmu Lubānas novada Ezerniekos. Bet vēl nedēļu vēlāk, 19. aprīlī Jelgavā, kur vienkopus tiksies arī labākie no reģioniem, tiks izcīnīts Vislatvijas labākās skolas tituls orientēšanās sportā. Dalība sacensībās ir bezmaksas. Startēt skolēni varēs sev ērtā laikā no pulksten 12 līdz 14, iepriekš aizpildot skolas komandas pieteikumu sacensību mājas lapā www.skolukauss.lof.lv.

Sacensības atbalsta – Tērvetes novada dome, Latvijas Valsts meži, Jaunsardze, Latvijas Gāze, SportIdent, Dobeles dzirnavnieks, Suunto, Jāņa sēta, Rūķīšu tēja un Sport.Event.Print.

S4 grupā 1.vietā Marta Marija Birzkope no Carnikavas pamatskolas, 2.vietā Grieta Grantskalna no Carnikavas pamatskolas, 3.vietā Ilze Jumiķe no Jelgavas 4. vidusskolas.

V4 grupā 1. vieta Rūdolfam Graudiņam no Carnikavas pamatskolas un Markum Grasim no Babītes vidusskolas, 3. vieta Edvardam Krūmiņam no Ozolnieku vidusskolas.

S3 grupā 1.vietā Aiga Irbe Blūma no Rīgas Valdorfskolas, 2. vietā Anna Buholca no Ozolnieku vidusskolas, 3.vietā ar vienādu rezultātu Laura Berķe no Rīgas 45. vidusskolas un Nanija Kancāne no Mežinieku pamatskolas.

V3 grupā 1. vietā Emīls Lazdāns no Ādažu Brīvās Valdorfa skolas, 2. vietā Markuss Brasavs Muižnieks no Jelgavas 4. vidusskolas, bet 3. vietā jaunsargu pārstāvis Sandis Izotovs no Vircavas vidusskolas.

S2 grupā 1. vietā Elza Ķuze no Druvas vidusskolas, 2. vietā Kristīne Berķe no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, 3. vietā Elizabete Vimba no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas.

V2 grupā 1. vietā Nils Ciglis no Siguldas Valsts ģimnāzijas, 2. vietā Ralfs Jānis Eižvertiņs no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, 3. vietā – Emīls Ģērmanis no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas.

S1 grupā 1. vietā Magda Cigle, 2. vietā Laura Elīza Lapiņa no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, 3. vietā Paula Līga Alksne no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas.

V1 grupā 1. vietā Rihards Krūmiņš no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, 2. vietā Mārtiņš Robežnieks no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, 3. vietā Ģirts Brucis no Druvas vidusskolas.

Skolu kopvērtējumā 1. vietā Carnikavas pamatskola ar 2912 punktiem, 2. vietā Siguldas Valsts ģimnāzija ar 2642 punktiem, bet 3. vietā Jelgavas Spīdolas ģimnāzija ar 2628 punktiem.