Grandiozākās skolēnu orientēšanās sacīkstes jau marta beigās!

Latvijas Orientēšanās federācija aicina piedalīties grandiozākajās skolēnu orientēšanās sacensībās Latvijā –“ Latvijas Skolu orientēšanās kausā” –, kur četru posmu ietvaros tiks noskaidrotas Vislatvijas labākās skolas tituls orientēšanās sportā.

Šis “Latvijas Skolu orientēšanās kausam” būs otrais norises gads, un pagājušajā gadā tajā piedalījās vairāk nekā 700 skolēnu no 91 Latvijas skolas. Lai sacensībās piedalītos, skolu jāpārstāv vienai komandai, kuras sastāvā būtu vismaz trīs dalībnieki, tostarp vismaz viena meitene. Skolēni sacentīsies četrās dažādās vecuma grupās.

Sacensības notiks četros posmos, no kuriem trīs būs reģionālie, bet viens – Vislatvijas posms. Pirmais 29. martā notiks Rīgā, Lucavsalā, turpinoties ar Kurzemes-Zemgales posmu Tērvetē 5. aprīlī un Vidzemes-Latgales posmu Lubānas novada Ezerniekos 12. aprīlī. Pusfināla un fināla posms, kur vienkopus tiksies arī labākie no reģioniem, notiks Jelgavā 19. aprīlī.

Sacensību diena kļūs par īstu aktīvās atpūtas festivālu, jo bez orientēšanās neiztrūks arī citas nodarbes – izzinošas un aizraujošas aktivitātes.

Skolēniem sacensībās būs jāveic sprinta distances, kas viņus vedīs gan cauri pilsētu ielu līkločiem un ēku labirintiem, gan mežu. Skolu kopvērtējumā tiks vērtēti trīs labākie vienas skolas skolēnu (tajā skaitā vismaz vienas meitenes) rezultāti kvalifikācijas skrējienā.

Galvenā balva labākajai skolai – SportIdent elektroniskās atzīmēšanās skolu komplekts. Savas balvas sagādājuši arī sacensību sponsori. Jāatgādina, ka 2016. gadā labākās skolas titulu orientēšanās sportā ieguva Jelgavas Spīdolas ģimnāzija. Vai kādai skolai izdosies viņus pārspēt šogad?

Dalība sacensībās ir bezmaksas. Komandu piesaka skola (novadu un pilsētu vispārizglītojošās skolas, kā arī profesionālās vidusskolas), reģistrējoties  vienu nedēļu līdz attiecīgajam sacensību posmam tiešsaistē Skolu Kausa mājas lapā.

6 komentāri

 • Māris Atbildēt

  Nolikumā nav rakstīts kas būs ar tām skolām kas ieradīsies pa tiešo uz finālsacensībām. Tāpat nav minēts vai var braukt startēt no Latgales uz Rīgu.
  Cik skolas tad no katra reģiona tiek tālāk uz finālu Jelgavā?

  • Aigars V Atbildēt

   Jebkura skola izvēlas sev piemērotāko vietu un laiku (četras iespējas), lai piedalītos Skolu orientēšanās kausā. Tātad var braukt “pa tiešo” uz finālpasākumu, kurā notiks cīņa par galveno balvu. Reģionālie pasākumi nav atlases sacensības. Vienīgi individuālajā vērtējumā reģionu 1. un 2.vietas ieguvēji katrā grupā būs sev rezervējuši vietu finālposma pusfinālā.

 • Māris Atbildēt

  Paldies par izsmeļošo atbildi! Bet priekšsacīkstēs vienalga jāskrien arī tiem kas ir sev vietu pusfinālā rezervējuši , jo komandu vērtējums būs pēc priekšsacīkšu rezultātiem.
  Tad jau teorētiski var startēt visos reģionālajos pasākumos un mēgināt sev nodrošināt sev vietu pusfinaļā.

  • Aigars V Atbildēt

   Tieši tā arī ir !

 • Anna Atbildēt

  Cikos 29.martā viss sākas un kāda ir dienas programma?

  • Aigars V Atbildēt

   29.marts – Rīgas posms, Lucavsala. Brīvais starts no 12:00 līdz 14:00. Tātad skola ierodas sev vēlamā laikā ar aprēķinu , lai visi skolēni var nostartēt šajā laika posmā. Pirms tam jāpaspēj reģistrēties. Nedēļu pirms pasākuma mājaslapā tiks ievietota sacensību pirmsstarta informācija ar sacensību centra shēmu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *